A sporttalálkozó rendezésével és szervezésével kapcsolatos bármilyen kérdés vagy probléma esetén forduljatok elsődlegesen dr. Mészáros Attilához az ismert telefonszámon, vagy az ismert e-mail címen. A helyszínen a kijelölt csapatfelelősökhöz, a sporttal kapcsolatos kérdésekben pedig a helyszínen a sportági felelősökhöz.

Fontosabb szabályok

A résztvevő csapatokat négy 3 csapatos csoportba sorsoljuk. A mérkőzések két pályán kerülnek megrendezésre. A csoportmeccseken a győzelemért három pont jár, döntetlen esetén mindkét csapat egy-egy pontot kap. A csoportok sorrendje a körmérkőzések után alakul ki.

Pontazonosság esetén a csoportok sorrendjét az alábbiak szerint állapítjuk meg:

1. Egymás elleni eredmény
  2. Gólkülönbség
  3. Rúgott gólok száma
  4. Sorsolás

A játékosok csak terem- vagy salak/műfüves cipőt használhatnak. Stoplis cipő használata tilos! A mérkőzések 2 × 12 percig tartanak, a csapatok 5 fő mezőnyjátékosból és 1 fő kapusból, továbbá mérkőzésenként maximum 4 fő cserejátékosból állnak. A mérkőzésekről külön jegyzőkönyvek készülnek, a csapatkapitány a kijelölt sportágfelelősnél, vagy segédjeinél előre le kell, hogy adja a mérkőzésre nevezett játékosok nevét és mezszámát.

A mérkőzések a kispályás labdarúgás szabályi szerint kerülnek megrendezésre az alábbiak szerint

• a mérkőzéseket hivatásos játékvezetők vezetik
  • a támadó csapat tagjáról az alapvonalon túlra került labdát a kapus kidobással vagy kirúgással, akár a felezővonalon túlra is játékba hozhatja, de a játékba hozatalhoz a labda el kell hogy hagyja a büntető területet
  • a játékban lévő labdával a kapus is érhet el gólt, akár kidobásból is
  • az oldalbedobást és hazaadást a kapus kézzel nem foghatja meg
  • a védekező csapat tagjáról – beleértve a kapust is – az alapvonalon túlra került labda szögletrúgással, míg az oldalvonalon túlra került labda bedobással és berúgással is játékba hozható
  • a kiállítás 2 perces, vagy végleges lehet, a 2 perces kiállítást követően akár a kiállított játékos, vagy a csapat másik tagja is pályára léphet
  • végleges kiállítás esetén a kiállított játékos helyére 5 perc elteltével új játékos léphet pályára
  • becsúszás nem engedélyezett, ezt a játékvezető szabadrúgással bünteti
  • a csoportmérkőzéseket követően, az egyenes kieséses szakaszban döntetlen esetén 3-3 büntetőrúgás dönti el a mérkőzést, majd amennyiben továbbra is döntetlen, 1-1 rúgó, felváltva következik, azzal, hogy a csapatok minden tagjának (ideértve a kapust is) büntetőjét követően lőhet újra az, aki már korábban is szerepelt.

Szabályok

A teljesítendő táv csapatonként mellúszásban 4 × 50 méter, azaz csapattagonként 2 hossz (25 m-es medencében), amely a faltól indulással és a fal érintésével számít teljesítettnek. Bukóforduló nem engedélyezett!

Az indulás a vízből, a medence falától való elrugaszkodással történik, a falat kézzel meg kell érinteni, majd ezt követően történhet a váltás, amelyek sorrendjét a csapatok döntik el.

A végső sorrendet az elért időeredmények határozzák meg, tehát a versenyzők által leúszott időeredmények összegzését követően a legjobb időt úszó csapat a nyertes.

Megyénként 4 fő indul, a férfiak-nők aránya 2-2. Egy személy egy távot úszhat, a csapatnak mindenképp 4 főből kell állnia!

Az uszodatérben papucs használata – a nézőknek is – kötelező. és a váltás is a medencében történik, a végső sorrendet az elért időeredmények határozzák meg.

Szabályok

A résztvevő női és férfi versenyzők 400 méteres atlétika pályán (rekortán) futnak, a nők 200 méteres, a férfiak 400 méteres távon.

Először a női, majd a férfi verseny zajlik, 3-3 futamban. A futamokban egyszerre 4-4 csapat képviselői indulnak, a női és férfi futambeosztások azonosak.

Szöges cipő használata nem engedélyezett.

Szabályok

A mérkőzések 2 nyert szettig tartanak. A játszmát az a játékos nyeri, aki előbb éri el a 11 pontot, kivéve, ha mindkét játékos 10 pontot szerzett. Ebben az esetben a játszmát az a játékos nyeri, akinek elsőként lesz 2 ponttal többje, mint ellenfelének.

A játékosok az adogatás és a fogadás rendjének a jogát sorsolással döntik el, és a győztes választhat, hogy elsőként adogat vagy elsőként fogad. A játékosok 3-3 adogatásonként cserélik az adogató személyét.

A játékosok játszmánként térfelet cserélnek. A mérkőzések során az eredményt a versenyzők számolják, majd a mérkőzés végeredményét – az egyes játszmák eredményének megadásával – a sportági felelősnek diktálják be.

Fehér felsőben játszani nem lehet!

Labdát a szervezők biztosítanak, míg ütőt a játékosok hoznak magukkal.

Lebonyolítás

A verseny lebonyolítása az alábbi sorsolás alapján történik.

Szabályok

A résztvevők a nevezett csapatok ABC sorrendjében dobnak, egy próbadobás, majd három mért kísérlet következik. Előbb a női, majd a férfi verseny zajlik.

A végeredményt a három mért dobás közül a legjobb adja, egyenlőség esetén sorrendben a legjobb második, majd a legjobb harmadik dobás alakítja ki.

Helyszín
Nyíregyházi Egyetem Campus étterem (az esti rendezvény helyszíne)
Időpont
  • Buss Emese
  • Tóth Tibor

Szabályok

A női és férfi versenyzők külön-külön versenyeznek és eredményeik a csapatpontszámba külön-külön számítanak be. Egységes versenykiírás vonatkozik mindkét nemre.

A versenyhez két tábla áll rendelkezésre, egy a férfiak, egy a nők részére.

Női és férfi versenyzőnként egy meccs 12 sorozatnyi (1 sorozat 3 nyíl) dobásból áll. 301-ről kezdődő sima kiszállóval történik a verseny. A győzelemhez egy nyert parti szükséges. Az adott partin belül maximum (12) sorozat esetén az a győztes, aki közelebb áll a nullához. Amennyiben a kezdőjátékos eléri a nullát, a második játékos még ledobja a saját körét és ez alapján állapítjuk meg a parti eredményét. Pontegyenlőség esetén a már ledobott pontszámon kívül plusz egy dobás, aki nagyobbat dob, az nyer.